فکرهاي اشتباهي که درباره کاشت مو وجود دارد

ساخت وبلاگ
چکیده : کاشت موي طبيعي يکسري محدوديت هاي بالقوه دارد که يکي از اصلي ترين آنها محدود بودن تعداد جل... با عنوان : فکرهاي اشتباهي که درباره کاشت مو وجود دارد بخوانید :

کاشت موي طبيعي يکسري محدوديت هاي بالقوه دارد که يکي از اصلي ترين آنها محدود بودن تعداد  جلسات قابل انجام کاشت مو در هر شخص است. دليل اين محدوديت آن است که تعداد موهاي قابل برداشت از ناحيه دهنده مو بيشتر از حد معين نيست (تقريبا 10 – 8 هزار تار مو).


فکرهاي اشتباهي که درباره کاشت مو وجود دارد


شخصي که مي خواهد کاشت موي طبيعي انجام دهد غالبا در ذهن خود داراي يکسري فکرها و پيش داوري ها از کاشت موي طبيعي و نتيجه هاي آن است که با واقعيت ها خيلي فاصله دارد و لازم است که تصور وي با معاينه درست و مشورت روشن شده و متوجه واقعيت هاي عمل شود.


تعدادي از فکرهاي اشتباه عمومي در مورد کاشت موي طبيعي و نتيجه هاي آن در زير آورده شده است:


با کاشت موي طبيعي مي توان موهاي اندکي کم پشت را پر پشت تر نمود


در کاشت مو يک گرافت به وسيله ايجاد يک شکاف خيلي ظريف وارد پوست مي شود. اين سوراخ (بااينکه خيلي کوچک است) به‌هرحال فضايي را اشغال مي کند. اگر ناحيه مورد نظر کاملاً طاس باشد هيچ مشکلي به وجود نخواهد آمد. ولي اگر بخواهيم کاشت مو را در لا به لاي موهاي موجود (بخصوص اگر اين موها ضخيم و باکيفيت باشند) انجام دهيم لازم است که فضاي کافي در بين موها وجود داشته باشد تا بتوان آن شکاف را ايجاد نمود.


در حقيقت تا هنگامي که بيشتر از 50 درصد از تراکم موها کاسته نشده است به دليل ناکافي بودن فضاي (خالي ازنو) در بين موهاي موجود شخص نمي توان در ميان آن‌ها شکاف ايجاد کرد و اگر هم به زور اين کار را انجام دهيم اولاً ممکن است به پياز موهاي اطراف آسيب وارد شود و ثانياً حتي دگرآسيبي به پياز موهاي اطراف وارد نشود اين پياز ها مزاحم پياز موي کاشته شده بوده و لذا در حين درآمدن موي کاشته شده به احتمال زياد کيست مويي و جوش هاي چرکي بدفرم ايجاد مي گردند. اين ضايعات موجب اختلال در بيرون آمدن موهاي کاشته شده گرديده و نتيجه هاي کاشت مو را خراب مي نمايند.


پس منطقي است که کاشت موي طبيعي را هنگامي انجام دهيم که دست کم 50 درصد از موهاي يک  ناحيه از سر دچار ريزش شده اند تا بتوان کاشت مو را بدون مشکل انجام داد و شخص هم از نتيجه هاي آن لذت ببرد.


با کاشت موي طبيعي مي توان تراکمي شبيه تراکم موهاي کاملاً طبيعي (خدادادي) به وجود آورد


در کاشت موي طبيعي شکاف هاي خيلي ظريفي براي قراردادن گرافت ها در پوست ناحيه طاس ايجاد مي شود. اگر اين شکاف ها خيلي به همديگر نزديک باشند پوست بين آنها پاره شده و دو شکاف کوچک تبديل به يک شکاف بزرگ مي شود که چيز مطلوبي نيست. پس مجبور هستيم يک فاصله دست کمي را مراعات کنيم. فاصله فوق حدود 3-2 برابر فاصله بين موهاي با تراکم عادي بوده و به همين نسبت هميشه تراکم موهاي کاشته شده در جلسه اول کمتر از تراکم موهاي عادي است.


در جلسات بعدي مي توان اين فاصله را کمتر و کمتر کرد (البته با توجه به محدوديت تعداد موهاي قابل برداشت از پشت سر) ولي به هرحال هيچگاه از نظر فاصله بين موها مانند موهاي طبيعي نخواهدشد و بالطبع تراکم کاملاً شبيه موهاي طبيعي هم بوجود نخواهدآمد.


تراکمي که مي توان بطور معمول در جلسه اول کاشت مو ايجادکرد 35 – 30 گرافت در هر سانتيمتر مربع است که آن را مي توان در جلسات بعدي به 50 – 45 افزايش داد. تبليغات رسانه ها بخصوص مطبوعات و کانال هاي ماهواره اي مبني بر ايجاد تراکمي شبيه تراکم موي عادي (و گاهي بيشتر از تراکم موي طبيعي !) شيادي محض بوده و درست نمي باشد. ادامه مطلب...

...
نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : سه شنبه 12 بهمن 1395 ساعت: 20:03